radioaktywni studia usługi referencje galeria kontakt
studio radioaktywni / myspace >>
radioaktywni >> archiwum
 
Pasimito - nagrania
Materiał (8 utworów) zarejestrowano w jeden dzień "na setkę" w składzie:
Jacek Stobiecki - gitara basowa, kontrabas
Przemek Lechowicz - perkusja
Jan Mitoraj-gitara
Aleksander Papierz-alt sax
Konstanty Janiak-puzon

"Pasimito powstało w 2005 roku. Poruszając się po elastycznym gruncie instrumentalnej muzyki improwizowanej, zespół początkowo łączył w swej twórczości jazz, ambient, rock, elektronikę i etno. Grupa przez kilka lat działalności grała tradycyjne koncerty, jak również angażowała się w wydarzenia multimedialne.

Fani w całym kraju znają Pasimito z występów ilustrujących klasyczne nieme filmy (m.in. Pancernik Potiomkin, Upiór w Operze oraz Nanook z Północy).

Na przełomie 2008 i 2009 roku, zespół skierował się w stronę bardziej uporządkowanych struktur muzycznych, sięgając jednocześnie po teksty oświeconego Rumiego - trzynastowiecznego poety i mistyka, twórcy zakonu wirujących derwiszy, autora poematu "Masnawi i Manawi" (uważanego przez sufich za drugą pod względem ważności świętą księgę po Koranie). Oryginalne połączenie zaowocowało nagraniem na przełomie 2009 i 2010 roku debiutanckiego albumu zespołu, zatytułowanego "Rumi". Tworzy go 10 piosenek - z jednej strony przebojowych, z drugiej zaś angażujących uwagę słuchacza, zarówno w sferze muzycznej jak i tekstowej. Gościnnie na płycie pojawili się: Mateusz Pospieszalski (Voo Voo), Łukasz Tic (Pogodno) i Piotr Rachocki (Wujek). Album ukazał się w lipcu 2010 nakładem niezależnego wydawnictwa Falami, a jego koncertowa premiera miała miejsce podczas festiwalu Heineken Open'er w Gdyni."

źródło: pasimito.info
LINKI
- pasimito.info
powrót
 

Studio Radioaktywni  |  ul. Wielkoborska 25  |  42-290 Stara Gorzelnia  |  tel. +48 605 214 407  |  info@studioradioaktywni.com