radioaktywni studia usługi
referencje
galeria kontakt
studio radioaktywni / myspace >>
radioaktywni >> referencje >> muzyka
 
Wykonawca: Muariolanza
Album: Wszystko będzie inaczej
Rok: 2009
Wydawca: W Moich Oczach

Muariolanza to pierwszy w Polsce przedstawiciel muzyki ambient-jazz, łączącej ambientowe przestrzenie z jazzową improwizacją. W ich muzyce znaleźć też można elementy rocka, reggae, funku i dużo transowego brzmienia. Założycielem zespołu jest Mariusz Orzełowski, absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. „Wszystko będzie inaczej” to zbiór dojrzałych, a przy tym melodyjnych piosenek. Są tu nieparzyste rytmy, jazzowe frazy, kosmiczne efekty i psychodeliczne brzmienia, ale całość jest przebojowa i łatwo zapamiętywalna. Oczywiście jest i ambient i jazz, ale też dużo funky, reggae, a nawet rocka. Są orientalne instrumenty i sample z Maroka. Wszystko w niespotykanej dotąd na polskiej scenie produkcji.
Teksty mówią o nadziei w kryzysie, o polskiej rzeczywistości widzianej oczami przedstawicieli pokolenia '70. Może to ten kryzys spowodował, że nowe formy muzyczne Muariolanzy są tak oszczędne? W dołączonej do płyty książeczce, słowa dodatkowo korespondują z sugestywnymi obrazami.

realizacja nagrań - Adam Celiński, Leszek Mitman, Robert Czech

muariolanza.pl
muariolanza / myspace
powrót
 

Studio Radioaktywni  |  ul. Wielkoborska 25  |  42-290 Stara Gorzelnia  |  tel. +48 605 214 407  |  info@studioradioaktywni.com