radioaktywni studia usługi
referencje
galeria kontakt
studio radioaktywni / myspace >>
radioaktywni >> referencje >> muzyka
 
Wykonawca: Mateusz Pospieszalski
Album: Zimowa opowieść
Rok: 2009
Wydawca: Box Music
"Zimowa opowieść" to album z niezwykłą muzyką, stworzoną przez Mateusza Pospieszalskiego do spektaklu w reżyserii Jarosława Kiliana, zrealizowanego przez Teatr Polski w Warszawie. Muzyka ilustracyjna z założenia musi przeplatać się z tekstem, ułatwiając wprowadzanie widza w magiczny świat teatru, musi opowiadać. To niewątpliwie udało się osiągnąć kompozytorowi. Połączenie egzotyki z pseudoludowością i inspiracje ormiańsko-gruzińskie tworzą niesamowitą baśniową aurę. Duże zróżnicowanie w formie, melodyjne tematy, kilka utworów śpiewanych, elementy chóralne - to wszystko ozdabia i współtworzy wspaniałą opowieść o miłości, nienawiści i przebaczeniu. Dzięki tym wszystkim elementom muzyka funkcjonuje niezależnie od spektaklu tworząc własną historię.
 
Kompozycje i aranżacje: Mateusz Pospieszalski
Mateusz Pospieszalski: śpiew, flety, klarnety, gitarki, klawisze, drumla, bęben obręczowy, darabuka, inne instrumenty perkusyjne, chóry.
Marta Maślanka: cymbały.
Małgorzata Szarlik-Woźniak: skrzypce.
Lidia Pospieszalska: śpiew, bębenek radomski.
Mikołaj Pospieszalski: kontrabas

realizacja nagrań - Mateusz Pospieszalski, Sławek Guadky Gładyszewski
mix - Sławek Guadky Gładyszewski
mastering - Adam Celiński
 
mateusz pospieszalski / myspace
powrót
 

Studio Radioaktywni  |  ul. Wielkoborska 25  |  42-290 Stara Gorzelnia  |  tel. +48 605 214 407  |  info@studioradioaktywni.com